sadsad x
asdasd
Çocuklar İçin İlk Kodlama ve Algoritma Aktiviteleri - 4 Kitap

Çocuklar İçin İlk Kodlama ve Algoritma Aktiviteleri - 4 Kitap

01 Temmuz 2021

Kodlama eğitimi, Fen ve Matematik bilimlerini içerisinde barındıran bir model olduğu için matematiksel düşünceyi gerçek hayatta kavrayabilme yöntemidir.

Dijital dünya geliştikçe teknolojiye hakim olan yeni bir nesilde yetişiyor. Bu yeni neslin okul, ev ve sosyal yaşamları tamamen bu gelişen teknoloji üzerine ilerlemektedir. Çocuklar İçin İlk Kodlama ve Algoritma Aktiviteleri setimiz de içerisindeki farklı etkinliklerle çocuklara kodlamanın temeli olan matematiksel düşünebilme deneyimini kazandırıyor.

Gelişen bu yeni dünyada nitelikli bireyler yetiştirmek için matematik, kodlama ve dijital okur yazarlık gibi alanlar bir gereksinim hale gelmiştir. Bu nedenle kodlama ve robotik eğitiminin çocuklara erken yaşta verilmesi önemlidir. Çünkü algoritma kodlama eğitimi tıpkı yabancı dil gibi erken yaşta aşama aşama öğrenilebilen bir eğitimdir.

Çocuklar bu matematiksel modelleme eğitimi sayesinde daha analitik düşünce, problem çözme, algoritmik düşünme, tasarım odaklı düşünme, olaylar arasındaki sebep sonuç ilişkilerini görebilme yeteneklerini geliştirmektedir.

İlk Kodlama ve Algoritma Aktiviteleri setimizin içerisindeki çocuklar için algoritma etkinliklerinin kazanımları nelerdir?

4 kitaptan oluşan bu set zorluk derecelerine göre ayrılmıştır. Yönelgeler en basit şekilde 1. Seviyeden başlayıp 4. Seviyeye kadar devam etmektedir.

Buradaki kazanım soyut kavramları mesafe, şekil, yön gibi kavramlarla somutlaştırarak çocuğun nesnelerin birbiriyle ilişkilerini temel düzeyde kodlama diliyle anlaması amaçlanıyor.

Çocukların özgüvenini ve diğer tüm alanlardaki başarısını arttırarak onlara yaratıcılık yönlerini geliştiren bu sete ve daha fazla etkinlik kitaplarına sitemizdeki dikkat ve zeka setleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Çocuklar İçin İlk Kodlama ve Algoritma Aktiviteleri - 4 Kitap setini satın almak için www.kitapci.com.tr adresimize tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.