sadsad x
asdasd
Çocuklara Matematik Nasıl Sevdirilir

Çocuklara Matematik Nasıl Sevdirilir

05 Nisan 2021

Başlığı okuduğunuz da birçoğunuzun, bu mümkün mü dediğini duyar gibiyiz.

Tabii ki bu mümkün. Matematik öğrenmek bir hafıza oyununu öğrenmek ve ustaca onu oynamak kadar eğlencelidir.

Çoğumuzun korkusu olan matematik aslında küçük yaşlardan itibaren doğru tekniklerle bizlere öğretilmediği için pek hoşlanılmayan bir alan olmuştur. Sayılar korkutucu simgeler değil aksine dünyayı anlamanın simgesel bir dilidir. Tıpkı bir alfabe gibi, nasıl kendimizi ifade edebilmek için harfler kullanıyorsak dünyayı anlamak içinde sayıları kullanıyoruz.

Matematiğin babası ünlü filozof Pisagor diyor ki; “Evreni ancak matematikle açıklayabiliriz.”

Matematik öğrenirken önemli olan mantığını kavrayabilmek ve çocuklar için etkili okul öncesi matematik çalışmaları yapmaktır.

Ahh nasıl mantığını anlayıp çocuğumuza öğreteceğiz mi diyorsunuz.

“Süper Matematik Etkinliklerle Matematik Öğreniyorum” çocuğunuza matematiği sevdirebileceğiniz muhteşem bir okul öncesi matematik etkinlik setidir. Bu set sayesinde çocuklar eğlenirken öğrenecek, yaşlarına uygun zihin egzersizleriyle çocuğun matematik problem çözme becerilerini geliştirmesine katkı sağlayacak.

Çocuğunuz bu set sayesinde çevresini öğrendiği bilgilerle keşfedip yeni bir bakış açışı geliştirecek. Çocukların zekası ve hayal dünyası biz yetişkinlere göre çok daha fazla geniş. Özellikle görsel ve matematiksel hafızaları sayesinde soyut ve sembolik problemleri çözebilme yeteneğine sahiptirler.

Ailelerin her zaman sorduğu bir soru “Okul öncesinde çocuğuma matematiği nasıl sevdirebilirim.”

Çocuğunuzla birlikte etkinlik ve oyun saatleri hazırlayın. Çocuğunuz etkinlik saatinde öğrendiklerini oyun saatinde uygulayarak kendini ve yeteneğini gözlemleyebilecektir.

Bu set okul öncesi matematik çalışmaları için güzel bir örnek. Bunun gibi faydalı daha fazla kitap ve setlerimize www.kitapci.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Çocuklardan her zaman -onlar birer hazine diye - bahsederiz. Bu cümlenin altını doldurabileceğimiz onlarca örnek verebilir.

Elimizde kıymetli bir maden var ve bizlerde o madeni ustalıkla işleyerek bir mücevher haline getirmeyi amaçlıyoruz.

 okul öncesi matematik etkinlik

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.