sadsad x
asdasd
Samed Behrengi Öyküleri

Samed Behrengi Öyküleri

09 Nisan 2021

Merhaba,

Kitapci blog olarak bu yazımızda çocukların okuması gereken kitaplar kategorisinden ilkokul çocuklarının severek okudukları oldukça eğitici iki kitaptan bahsedeceğiz. Bu kitaplardan birisi sevgiyi, emeği, sabrı diğeri başarıyı, cesareti anlatıyor.

Bu iki güzel ve değerli kitabın yazarı, çocuk kitabı yazarı ve derleyicisi olan Samed Behrengi’ dir.

Samed Behrengi’nin eserleri, halkın içinden gelen bir anlatımla adaleti, eşitliği, başarıyı ve yaşama dair öğütler içerir.

Özellikle Küçük Kara Balık adlı kitabıyla ününü tüm dünyaya duyurmuştur.

Yanlış anlamasın çocuk kitabı yazarı dediysek bile kitapları küçük büyük herkes tarafından okunması ve ders çıkarılması gereken başucu kitaplarındandır.

Hani hepimizin çok sevdiği açıp ara ara tekrar okuduğu okurken satır arasında kendimizi bulduğumuz kitaplar var ya hah bu yazıda da bahsedeceğimiz Samed Behrengi’nin çocuk öyküsü olarak yazdığı Küçük Kara Balık ve Bir Şeftali Bin Şeftali adlı kitaplarda böyle kitaplardan.

Küçük Kara Balık, annesinin ve birlikte yaşadığı topluluğun tüm karşı çıkışlarına rağmen cesurca davranıp; merakının peşinden gittiği, hayatı keşfe çıktığı, yepyeni maceralardan geçtiği ve okuru da peşinde götürdüğü kısacık bir hikayeyi anlatıyor.

Bu eserde bolca cesaret, başarı ve kararlılığı dair anekdotlar bulabilirsiniz.

Bir Şeftali ve Bin Şeftali ise insanın bu hayattaki gelişimini ve gelişim için emeğin, çabanın sabrın ne kadar önemli olduğunu çok basit ve açıklayıcı bir şekilde anlatıyor.

Bu birbirinden güzel iki kitabı internet sitemizden inceleyebilirsiniz.

7 yaş ve üstü için uygun olan bu çocuk kitapları en iyi çocuk kitapları listesinde yer almaktadır.

Kendiniz ve çocuklarınız için evinizde en iyi kitaplar listesi hazırlayabilirsiniz.

En iyi kitaplar listenizi hazırlarken sizin için araştırıp içerik haline getirdiğimiz blog yazılarımızı takip edebilir ve ihtiyacınız olan daha fazla kitaba internet sayfamızdan www.kitapci.com.tr ulaşabilirsiniz.

Unutmayın biz yetişkinlerin çocukların dünyasından öğrenecek olduğu çok şey var.

Sosyal Medyada Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.